Youtube Premium Nedir? Nasıl Yapılır?

Youtube Premium Nedir? Nasıl Yapılır?

26 Eylül 2019 0 Yazar: admin

Youtube Premium Nedir? Nasıl Yapılır?

Uzun bir süredir yurt dışında kullanımı yapılan Youtube Premium, artık Türkiye de kullanıma açıldı. Premium özellik sayesinde üyeler, videoları reklamsız izleyecek ve istedikleri videoları bilgisayar ve telefonlarına indirebilecekler. Kendi hazırladığı özel içeriklere de giriş imkanı sunan Youtube, aynı zaman da Youtube music uygulamasını da kullanıcılarına sunmayı bekliyor.

Youtube Premium uygulamasını kullanmak isteyen üyeler, ilk 3 ay boyunca bir ücret ödemeden erişim sağlayabilirler. 3 aylık üyelik bittikten sonra ise üyeler kendilerine uygun bir ücretli abone tarifesini seçerek de kullanıma kaldıkları yerden devam edebilecekler. Herhangi bir ücret ödemek istemeyen kullanıcılar ise Youtube Premium özelliğini sonlandırıp ücretsiz Youtube uygulamasını kullanmaya da devam edebilirler.

Youtube Premium ve Youtube Music uygulamasını ücretli olarak kullanmak isteyen kullanıcılar standart paketi seçerse çok daha uyguna bir ödeme yapabilirler.

Aile Tarifesi

Youtube Premium kullanıcılarına aile üyeliği de sunuyor. Kalabalık aileye sahip olanlar oldukça uyguna fiyatlarla abone olabilirler. Örneğin, 5 kişilik bir aileye sahipseniz Youtube music aboneliği ile birlikte iki uygulama daha uygun bir fiyata gelecektir.

Youtube Premium üyeliğinizi açarak videoları artık daha kolay ve reklamsız bir şekilde izleyebileceksiniz. Videoları indirmek için videoların altında bulunan indirme kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. İndirme bölümüne tıkladığınız zaman çözünürlüğü de seçmeniz mümkün. 360p veya 720p olarak çözünürlük seçme şansına sahipsiniz.

Belli ücretler ödeyerek abone olma hakkına sahip olduğunuz gibi her telefonun işletmesi için farklı tarifeler ödersiniz. Youtube kendi sitesi üzerinden daha uyguna fiyatlara sahip olabilirsiniz. Üye olmak için Youtube kendi sitesine giriş yaparak Youtube Premium’a tıklamanız gerekiyor. Mobil uygulama da ise bu durum sağ üst kısımda bulunan ücretli üyelikler bölümünde yer alır.

Her iki kısımda da belirli paketler yer alır. Paketleri seçmeden önce ilk 3 ay ücretsiz bir şekilde deneyim yaşayabilirsiniz. Daha sonra üyeliğinizi devam ettirmek isterseniz de bütçenize uygun tarifeyi seçerek kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Youtube Premium geldiği ilk günden beri rağbet görmeye devam eden uygulamalardan bir tanesidir.