Xiaomi Mi9 Donanım Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi9 Donanım Özellikleri ve Fiyatı

8 Ekim 2019 0 Yazar: admin

Pekin merkezli olan Xiaomi’nin son dönemlerde telefon piyasası içerisinde kendine güçlü bir yer edindiğini görmek mümkün. Farklı teknolojileri sayesinde büyük markalar ile de yarışır hale gelen Xiaomi, yakın dönemde piyasaya görünüş açısından herkesi etkileyen Xiaomi Mi9 modelini çıkardı. Modelin fiziksel özellikleri yakından incelendiğinde 6.39 inç ekran boyutuna sahip olduğu görülüyor. Aynı zamanda damla çentik adı verilen bir çentik sayesinde, ekranın daha geniş açıdan görünmesi de mümkün hale getirilmiş. Video izlerken ya da oyun oynarken bu geniş ekran ile aktivitelerden daha da keyif almak olanaklı. 1080X 2340 (FHD+) piksel ekran çözünürlüğünde olan modelin renk sayısı da 16 milyon olarak belirlenmiş.

Batarya Özellikleri

Xiaomi Mi9 özellikleri konusunda yine merak edilen konulardan birisi de pil ömrü olarak görülebilir. 3300 mAh batarya kapasitesinde olan modelin hızlı şarj özelliğinde olduğunu da söylemek mümkündür. Aynı zamanda kablosuz şarj ayrıcalığı da kullanıcılar için sunulmuş olan bir ayrıcalık.

İşlemci, Ram ve Kamera Özellikleri

8 çekirdekli olan Xiaomi Mi 9 Single- Core 2.84 GHz Kryo 485 ana işlemcisine sahip. 6GB ramı olan bu telefonun aynı zamanda 64 GB dahili depolamaya sahip olduğunu da görmekteyiz. Modelin alınmadan önce hafıza kart desteğinin olmadığını da söylemekte yarar bulunmakta. Xiaomi Mi9 kamera özelliği de yine en çok tartışılan konulardan birisi olmuştu. Ürünün piyasadaki diğer modeller içinde fark edilen konusu ise kamerasıdır diyebiliriz. Kamera özelliklerine baktığımızda optik görüntü sabitleyici ayrıcalığı bu modelde konumlandırılmamış. 48 MP arka kameranın yanı sıra ikinci arka kamera özelliği de bu üründe yer almakta. 16MP ve 12 MP olmak üzere toplamda 3 arka kameranın telefon içerisinde olduğu görülebilmektedir. Selfie çekimini sevenler için markanın bu modeli tercih edilebilecektir. 20 MP gibi büyük piksel yoğunluğunda olan telefonda yine portre modu da bulunmaktadır. Daha geniş açıdan pozlar yakalamak isteyen kullanıcıların modeli rahatlıkla kullanabileceklerini söylemek mümkün.

İşletim Sistemi

Xiaomi Mi9 modelinde ne yazık ki suya ve toza dayanıklılık özellikleri bulunmamakta. Aynı zamanda model içinde Android 9.0 Pie işletim sistemi versiyonu yer almaktadır. Xiaomi modellerinin genel olarak kulaklık içermemesi, markanın daha çok tasarruf sağlamasına da olanak vermektedir. Yine kutu içerisinde yer alan iğne sayesinde sim kart rahat bir şekilde çıkarılabilecektir. Son dönemlerdeki telefon modellerinde yer almayan batarya değişim özelliği bu model için de geçerli değil. Ayrıca farklı renkler sayesinde her zevke hitap eden modeli tercih edebilmek de mümkün. Renk geçişlerinin modelde bir farklılık yarattığı görülüyor. Mat renklerden ziyade metalik renklerin kullanılması, pek çok modelden daha farklı bir havaya bürünmesine olanak tanımış. Parlak yüzeyin ve modelde kullanılan temel malzemenin elde tutulurken kayma hissinin de olabileceğini söylemek gerekli. Kılıflar ile rahat bir şekilde tek elle kullanıma olanak tanıyabiliyor.