Viyana’daki silahlı saldırıya Saray’dan ilk tepki

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, söz konusu saldırıyı kınadı.

Viyana'daki silahlı saldırıya Saray'dan ilk tepki

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen ve 1’sivil 2 kişinin öldüğü silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, söz konusu saldırıyı kınadıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklamalar şöyle:

İBRAHİM KALIN: ŞİDDETLE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avusturya’da düzenlenen saldırıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Viyana’da yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere taziyelerimizi sunuyor, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Terörün her türüne karşı Avusturya’nın yanındayız. Terör belasına karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Viyana’da yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere taziyelerimizi sunuyor, ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Terörün her türüne karşı Avusturya’nın yanındayız. Terör belasına karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

— Ibrahim Kalin (@ikalin1) November 2, 2020

FAHRETTİN ALTUN: TÜRKİYE AVUSTURYA HALKININ YANINDADIR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleşen saldırıları şiddetle kınadığını bildirdi.

Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Viyana’da gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye, terörizmin karşısında ve Avusturya halkının yanındadır. Acınızı paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Viyana’da gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle kınıyorum.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Türkiye, terörizmin karşısında ve Avusturya halkının yanındadır. Acınızı paylaşıyoruz.

— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) November 2, 2020

Avusturya’nın başkenti Viyana’da meydana gelen çatışmada iki kişinin öldüğü duyurulmuştu. Viyana Sağlık Kurumu Sözcüsü Christoph Mierau da 15 kişinin yaralandığını bunlardan 7’sinin durumunun ağır olduğunu açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir