Viyana’da Sinagog yakınlarında silahlı saldırı: 7 kişi hayatını kaybetti

Viyana’da Sinagog yakınlarında silahlı saldırı: 7 kişi hayatını kaybetti

Avusturya’nın başkenti Viyana’da sinagog yakınlarında silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Viyana’da Sinagog yakınlarında silahlı saldırı: 7 kişi hayatını kaybetti

Avusturya’nın başkenti Viyana’nın Schwedenplatz bölgesindeki bir Sinagog yakınında silahlı saldırı meydana geldi. Düzenlenen saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti.

Sputnik’te yer alan habere göre, saldırı sırasında bir polis ağır yaralandı. Viyana polisi, yaptığı açıklamada saldırı sonucunda çok sayıda kişinin yaralandığı bilgisini vererek, saldırganı yakalamak için ‘büyük bir operasyon’ başlatıldığını kaydetti. Polis, ayrıca yurttaşlara olay yerinden uzak durma çağrısında bulundu.

7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan saldırganlardan birinin üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiği bildirildi. Viyana polisi, bir sonraki açıklamasında bir saldırganın öldürüldüğü, diğerinin kaçtığını açıkladı.

Bununla birlikte saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırının terör eylemi olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Sinagog yakınlarında çok sayıda silah sesi duyulurken, saldırganın olay yerinden kaçtığı öğrenildi. Olaya ilişkin geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

viyana-da-sinagog-yakinlarinda-silahli-saldiri-800266-1.

BÜYÜKELÇİ CEYHUN’DAN UYARI

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, ülkedeki Türkiye vatandaşlarını dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ceyhun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Viyana’daki vatandaşlarımız, lütfen can güvenliğiniz için evinizde kalınız! Ya da şimdilik bulunduğunuz yeri terk etmeyiniz! Yola çıkmadan polisin açıklamalarını takip ediniz” dedi.

Viyana’daki vatandaşlarımız, lütfen can güvenliğiniz için evinizde kalınız! Ya da şimdilik bulunduğunuz yeri terketmeyiniz! Yola çıkmadan polisin açıklamalarını takip ediniz! https://t.co/jAN4gzcHwS

— OzanCeyhun (@OzanCeyhun) November 2, 2020

Author: Demet Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir