Türkiye’de En Çok Kazanan E-Sporcular

Türkiye’de En Çok Kazanan E-Sporcular

21 Haziran 2019 0 Yazar: admin

Teknolojinin gelişmesiyle birçok yeni meslek dalı da ortaya çıktı. Fakat meslekler dışında en çok dikkat çeken alan E-Spor oldu. Sporun elektronik ortamda gerçekleştirilmesi gençlere heyecan yaratıyor. Ayrıca profesyonel e-sporcular bunu meslek edinip internet üzerinden paralar kazanabiliyorlar. Yapmaları gereken şey ise bulundukları takıma katkı sağlayarak oyunlar kazanmak oluyor.

Sizler için Türkiye’de en çok kazanan e-sporcular listesini hazırladık. Bu listede sadece kazanılan turnuvaların gelirleri bulunmaktadır. Oyuncuları yayın açarak kazandığı paralar ve sponsorlardan aldıkları paralar listedeki ücretlere dahil değildir.

İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş

En çok kazanan Türk e-sporcu olarak listemizin ilk sırasında yer alan İsmailcan CS:GO oyuncusudur. Katıldığı Counter Strike Global Offansive turnuvalarından bugüne kadar 192 bin 150 dolar para ödülü kazanmıştır. Dünya genelinde tanınan bir oyuncu olmasının yanı sıra, takım arkadaşları ve hayranları ona “makine” takma adını koymuştur.

Asım Cihat “Fabulous” Karakaya

League of Legends oyununda Dark Passage takımı ile popüler olan Asım üst koridor oyuncusudur. Dark Passage, LoL’e adımını attıktan sonra tüm turnuvaları kazanmıştır. Asım da Dark Passage’nin eski efsane kadrosunda yer almaktaydı. Asım’ın bu güne kadar kazandığı para ise 60 bin 700 doları aşmıştır.

Koray “Naru” Bıçak

Yine eski bir Dark Passage oyuncusu olan Naru, Asım’ın eski takım arkadaşıdır. Naru orta koridor oyuncusu olarak ön plana çıkmaktadır. Geçtiğimiz aylarda e-sporu bıraksa da bu ayrılık uzun sürmedi ve arenaya tekrar geri döndü. Naru’nun turnuvalardan kazandığı toplam miktar 43 bin dolar olmuştur.

Şahin “h3x” Latifi

Sıkı bir Fortnite oyuncusu olan Şahin bu turnuvalardan yüklü miktarda para kazanmıştır. Günümüzde ise Overwatch Türkiye takımında kaptanlık yapmaktadır. Şahin’in kazandığı toplam ödül miktarı 36 bin dolar olarak bilinmektedir. Anıl’ın kazandığı toplam ödül miktarı 33 bin dolar olmuştur.

Anıl “HolyPhoenix” Işık

Naru ve Fabulous’un takım arkadaşı olan Holy de eski efsane DP kadrosunda ADC oynamaktaydı. Dark Passage takımından sonra yurt dışında çeşitli e-spor takımlarında yine ADC olarak faaliyet göstermiştir. Şimdi ise BJK takımında oynamakta.

Cem “Mithrain” Karakoç

Mithrain’i çoğu kişi PUBG ve H1Z1’den tanımaktadır. Oyun bilgisi üst seviyededir ve FPS oyunlarında çok iyi işler çıkarmaktadır. Cem’in toplam ödül miktarı ise 19 bin dolar olarak karşımıza çıkıyor.