Sokakta Yaşayan Dostlarımızın Yeni Yuvası

Eflani Belediyesi tarafından yardıma muhtaç, yaşlı, yaralı ve saldırgan sokak hayvanları için yapılan geçici hayvan barınağı soğuk kış şartlarında sokakta yaşayan hayvanlara sahip çıkıyor. Yeni yuvalarına kavuşan sokak hayvanları, barınaklar sayesinde soğuk kış şartlarında aç kalmaktan kurtarılıyor. 

‘DUYGULANDIM’

Geçici hayvan barınağında denetimlerde bulunan Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, “Sokaktaki dostlarımızın Maşallah keyifleri yerinde. Görevli arkadaşların üzerine zıplayan, yüzünü yalayan yavruları gördüm duygulandım” dedi.

‘BAMBAŞKA BİR DUYGU’

Canlıların sadece karınlarını doyurmanın yetmediğini ifade eden Ertuğrul, “İlgi ve sevilmeye de ihtiyaçları var. Görevli arkadaşlarımız, Allah razı olsun sevgilerini de esirgemiyor. Allah’ın emaneti olan sokaktaki dostlarımıza sahip çıkmak, doyurmak altlarını kuru ve temiz tutmak, soğuk ve yağışlı kış günlerinde onlara sıcak yuva sağlamak, sevmek ve sevildiklerini göstermek bambaşka bir duygu. Allah, sevabı ile bunun mükafatını bize ve emeği geçen arkadaşlarımıza bahşedecek. Elbette bu sevaba ortak olan dostlarımız var. Mama kampanyamıza destek olan hayvansever dostlarımız” diye konuştu.

‘HİZMETİMİZ VE YATIRIMLARIMIZ BEREKETLENDİ’

Zor bir işe talip olduklarının farkında olduklarını, hayvanlara sahip çıkmanın faydasını şimdiden gördüklerini kaydeden Ertuğrul, şunları söyledi: “İşimiz, vaktimiz, hizmetimiz ve yatırımlarımız bereketlendi. Bu vesile ile, personelime ve bize maddi manevi destek veren hayırsever dostlara teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.” dedi.

İLİşKİLİ HABERLER Haftasonunda İstanbul'daki Sokak Hayvanları Unutulmadı

Haftasonunda İstanbul’daki Sokak Hayvanları Unutulmadı

Aslı Enver, Barınaktan Köpek Sahiplendi

Aslı Enver, Barınaktan Köpek Sahiplendi

Okan Tok ve Billur Kalkavan, Sokak Hayvanları İçin Harekete Geçti

Okan Tok ve Billur Kalkavan, Sokak Hayvanları İçin Harekete Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir