Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Fiyatı

22 Eylül 2019 0 Yazar: admin

Yeni çıkan modeller arasında yer alan Samsung Galaxy S10 pek çok özelliği de beraberinde getiren telefon modelleri arasında yer alıyor. Özellikle kamera açısından farklı işler başaran Samsung’un bu modelinin genel özellikleri içerisinde çentiğin olmaması da dikkati çekmekte. Oyun oynarken ya da video izlerken dikkatin dağınıklığını engelleyici bu özellik sayesinde, daha da geniş ekran zevki açığa çıkarılmış. 149.9 mm boy, 70.4 mm en, 7.8 mm kalınlık, ve 157 gram ağırlık telefonun fiziksel özellikleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda beyaz, siyah ve yeşil olmak üzere üç farklı renk seçeneği de Samsung kullanıcıları tarafından tercih edilebilecek olan renk seçenekleri arasında bulunuyor.

Samsung Galaxy S10 özellikleri açısından incelendiğinde 6.1 inç boyutu ile dikkat çekmektedir. 1440X 3040 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan modelin ekran çözünürlüğü standardı QHD+ olarak belirlenmiş. Piksel yoğunluğu 550 PPI olarak tasarlanan bu modelde Dynamic Amoled ekran teknolojisi yer almakta. Ayrıca en çok merak edilen konulardan birisi ise Samsung Galaxy S10 pil kapasitesi olmakta. Bu modelin batarya kapasitesi 3400 mAh’tır. Kapasite bakımından fiyatına göre bazı modellerden aşağıda kalsa da, hem hızlı şarj özelliği hem de kablosuz şarj olabilme özellikleri sayesinde Samsung üreticileri son teknolojinin bu modelde yer almasına imkan sağlamışlar.

Günümüzde telefonlarda en çok dikkat edilen özelliklerden birisi de kamera olmakta. Samsung Galaxy S10 kamera özelliklerine bakıldığında modelde toplamda 4 adet kameranın yer aldığı görülür. 3 arka kamera ve 1 ön kamera sahibi olan modelin 12 MP arka kamerası bulunmakta. 2. Arka kamera özelliği ise 16 MP olarak tasarlanmıştır. Üçüncü arka kamera çözünürlüğü ise 12 MP’dir. 10 MP ön kamerası bulunmaktadır. Aynı zamanda çözünürlük sayesinde kamera özelliklerinin daha da net olduğu söylenebilir. Yine ek bir özellik olarak ön kamerada da yer alan portre modu sayesinde daha geniş açıdan fotoğraf yakalamak da mümkün.

Samsung Galaxy S10 teknik özellikleri bakımından piyasadaki pek çok yüksek fiyatlı modelle yarışır durumda. Suya dayanıklılık, toza dayanıklılık gibi ek özellikleri de bulunan modelin işletim sistemi versiyonu Android 9.0 Pie olarak belirlenmiş. Parmak izi tarayıcısı modelin diğer artıları arasında yer alıyor. Son olarak telefonun aynı model telefonlar ile şarj edilebildiğini de söylemek gerekir. Aynı modele sahip olan Samsung Galaxy S10 sayesinde hızlı bir şarj mümkün olacaktır.

Samsung Galaxy S10 Fiyatı ise 5.564 TL ile 5.753 Tl arasında değişiklik göstermektedir.