Samsung Galaxy A10 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy A10 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

12 Eylül 2019 0 Yazar: admin

Samsung’un uygun fiyatlı modelleri içerisinde yer alan Galaxy A10, görünümü açısından dikkat çeken modeller arasında. Samsung’un son dönemlerde yakaladığı çentik görünümü, onu diğer markalar arasından da ayıran bir özellik haline getiriyor. Oyun ve video açısından kullanıcılara gayet iyi bir deneyim yaşatmakta. Samsung Galaxy A10 fiyat açısından pek çok modelden daha iyi özellik sunan nadir telefonlar içerisinde yer alıyor.

Modelin genel özelliklerine bakıldığında, 6.2 inç ekran boyutunda olduğu görülmektedir. Aynı zamanda çentik kısmının bulunmasından dolayı ekrandan çok yüksek bir oranda ek olarak faydalanmak da mümkün hale getirilmiştir. 2 GB Ram özelliğinde olan modelin, 32 GB dahili depolama alanı yer almakta. Samsung Galaxy A10 3400 mAh batarya kapasitesine sahip olduğu için, kullanıma bağlı olarak yaklaşık 2 gün idare edebilecek bir pil ömrüne sahip. Aynı zamanda hızlı şarj etme özelliğinin olmamasına rağmen, kısa bir zaman içerisinde tam pil dolumu da sağlayabilmektedir.

Samsung Galaxy A10 Kamera Özellikleri

720X 1520 ekran çözünürlüğüne sahip olan modelin renk sayısı 16 milyon olarak tasarlanmıştır. Tek kamera özelliğine sahip olan bu modelin arka kamerası 13 MP, ön kamerası ise 5 MP olarak belirlenmiş. Kamera özellikleri ise genel olarak ortalama olarak değerlendirilebilecektir. Video kayıt özelliği ise 1080p full hd olarak düzenlenmiş.

Samsung Galaxy A10 modelinin sadece internet sitesi üzerinden satışa sunulan Galaxy M10 ile benzer özelliklere sahip olduğunu söylemek de mümkündür. Genel olarak en büyük farklardan birisi Galaxy A10 modelinin daha yüksek dahili hafızayı içermesi. Ayrıca M10 modellerinin batarya kapasitesinin de geniş bırakıldığı görülmekte.

Samsung Galaxy A10 İşletim Sistemi

 

İşletim sistemi Android 9.0 Pie olarak tasarlanmış modelin, üç farklı renk seçeneği de kullanıcıların seçimine bırakılmış durumda. Radyo özelliği de modele eklenmiş özelliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra özellikleri arasında tek sim kart durumu da pek çok kullanıcının beklentilerini karşılamamakta. Son dönemlerde çift kartlı modellerin daha fazla artmasının yanında Samsung’un tek sim kartlı bu modeli fiyat açısından bir kıyaslama yapmayı gerekli kılmakta. Görünüş ve özellik açısından fiyat ile orantılı giden bu model, pek çok isteği karşılayabilecek nitelikte.

Samsung Galaxy A10 Fiyat olarak 1.054 TL ile 1.195 TL arasında değişmektedir.