Samsung Beraberliğinde Playstation 5 Rüzgarı Esecek

Samsung Beraberliğinde Playstation 5 Rüzgarı Esecek

17 Aralık 2019 1 Yazar: admin

Uzun zamandır beklenen Sony PlayStation 5 oyun konsolu 2020’de satışa sunulacak. Ve son olarak, Samsung’un imza mağazasının Samsung’un imzasını taşıyacağına dair bilgiler internete girdi. Sony’nin Japonya merkezli yeni oyun konsolu PlayStation 5, konsolla ilgili yeni sızıntıları beklemeye devam ediyor.

PS5, GPU’lara gelince de iddialı. Konsol için 1 GHz GPU kullanması beklenen oyun tanımlayıcıları da farklı olacaktır; bununla birlikte, bu görüntüler elbette sağlam bir temele sahip değildir ve 2020’den önce birçok yeni çizimle karşılaşmamız tamamen muhtemeldir.

Saklama Ünitesinde Samsung İmzası Var

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Samsung SSD 2019 forumuna Tokyo’da ev sahipliği yaptı ve elbette SSD’ler için yeni çözümler hakkında konuştu. Samsung, sunumdaki oyunlara özellikle vurgu yaparak, yeni NVMe yarıiletken sürücüler üzerinde çalıştığını söyledi.

Sunumda katı hal sürücülerinin oyuncular ve oyun performansı için ne kadar önemli olduğunu açıklayan Samsung, doğrudan PlayStation 5 adını kullanmıyordu, ancak slaytlarından biri 2020 oyun konsollarındaki SSD ile geleceğini vurguladı. Elbette, Ps5 çıkış tarihi ile bu özellik geldi.

Playstation 5 Pro

Hızla gelişen teknolojiler, pazara girdikten kısa bir süre sonra rahatlatarak eski teknolojileri çağrıştırıyor. Sony, PS4’ten sonra PS4 Pro’yu serbest bırakarak bu sorunu hızlıca çözdü. Microsoft, Xbox One X’in yapay zeka desteği ile piyasaya sürülmesiyle birlikte yaşlanma sorununu aştı. Sony, PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden sonra yerinde görünmüyor.

Playstation 5, 6-7 Yıl Boyunca Konsol Pazarında Olacak

Game Informer ile yapılan röportajda, Sony’nin yönetmenlerinden Masayasu Ito, oyun konsolu teknolojisinin kısaltıldığını söyledi. Ito, hızlı tempolu teknoloji sayesinde bu sürenin kısaldığını söyledi. Teknolojinin hızlı gelişimi oyun konsollarının teknolojisini geçmişte bırakıyor. Bu nedenle Sony, PS4’ün ömrünü uzatmak için PS4’ün piyasaya çıkmasından birkaç yıl sonra PS4 Pro’yu piyasaya sürmesine neden oldu.

Playstation 5 Konsol Pazarında 6 İla 7 Yıl Arasında Olacak

Game Informer ile yapılan röportajda, Sony’nin yönetmenlerinden Masayasu Ito, oyun konsolu teknolojisinin kısaltıldığını söyledi. Ito, hızlı tempolu akıllı telefonlar ile gelen yeni teknoloji sayesinde bu sürenin kısaldığını söyledi. Teknolojinin hızlı gelişimi oyun konsollarının teknolojisini geçmişte bırakıyor. Bu nedenle Sony, PS4’ün ömrünü uzatmak için PS4’ün piyasaya çıkmasından birkaç yıl sonra PS4 Pro’yu piyasaya sürmesine neden oldu.

Bu süreden sonra, PS4 ve PS4 Pro’nun piyasaya sürülmesinden önce durumu test ettiklerini söyledi. Bu yılın başlarında, PlayStation 5’in Playstation 5 Pro ile geliştirildiği bildirildi. Bu rapor hala bir şüpheli olarak kabul edilmektedir. Ancak, Masayasu Ito ile yapılan bir röportaj, PS5 Pro’ya girme olasılığımızı arttırıyor.