Oyun Performansı Arttırma Yöntemleri

Oyun Performansı Arttırma Yöntemleri

21 Ekim 2019 2 Yazar: admin

Oyun tutkunların en büyük korkulu rüyası ‘da oyunların kasması, donması, hiç açılmaması gibi sayısız korkuları vardır. Bir Pes, Fifa , Fm veya Lol gibi oyunları seviyorsanız bilgisayar başından kalkmakta zorluk çekebilirsiniz. Yada çayımı, kahvemi alayım Ets 2 gireyim direksiyon sallayım diyenlerden de olabilirsiniz. Ama iyi bir performans yakalayamaz iseniz Calasis yolunda bilgisayarı kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Bilmeyenler için Calasis oyunun en popüler en kalabalık yoludur. Peki performansımızı nasıl daha fazla yükseltebilir bu sorunlardan nasıl kurtulabiliriz. Sizler için bir derleme yaptım.

Ekran Kartı Değiştirin Güncelleyin

Oyun performansına etki edecek en önemli noktalardan biridir Ekran kartı. Ekran kartı iyi değilse kasma, donma yapabilir. Ama benim ekran kartı iyi fakat yine kasma donma yapıyor diyenlerden iseniz. Mutlaka ekran kartı üreticisi firmasının sitesine gidip ekran kartı en güncel sürümünü indirmeniz ve kurmanız gerekir. Eğer bilgisayarınızda daha farklı sorun yok ise sorun düzelmiş oyun performansınız artmış olacaktır.

Ram Arttırın

Cs oynarken tam çatışma ortasında anlık takılmalar yaşamış olabilirsiniz. Hatta klişe bir söz vardır sis atmak yok diye. Ram miktarınız 3 GB ise onu mutlaka arttırabilirsiniz. Ama unutmadan Ana kartınız desteklemiyor ise maalesef bunu yapmanız olanaksız olacaktır.

Uygulamaları Silin

Bilgisayarınız arka planında çalışan uygulamaları silmenizde yarar var. Arka planda çalışan bir uygulama eğer internet gerektiren bir uygulama ise ve sizde o an internete bağlı oynuyor iseniz mutlaka kasma yapacaktır.

Güç Seçeneğini Kontrol Ediniz

Daha önce güç seçenekleri arasında tasarruf modunu seçti iseniz kapatmanızı şiddetle öneriyorum. Bu mod size oyun esnasında kasma, donma dışında bir şey getirmez.

Güncelleme

Gerek oyunlarınızdaki güncellemeleri gerek ise işletim sisteminize gelen güncellemeleri aksatmayın mutlaka yapın.

Isınma

Eğer bilgisayarınız ısınması çok ise oyun performansına etki eden bir diğer faktör olarak bilinmektedir. Mutlaka bilgisayarınızın fanını kontrol etmelisiniz. Gerekirse siz yapamıyor iseniz termal macunu değiştirmeniz sizi bir nebze olsun rahatlatacak bir diğer adımdır.

Düşük Ayar Bütçe

Oyun performansımı arttırmak istiyorum ama her şeyi yaptım bütçem yok diyenler den iseniz maalesef son çare oyunlarınızı düşük ayarda oynamasınız sizi kasmalardan, donmalardan kurtarabilecek bir diğer olarak biliniyor.