İMO İzmir: Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hasar tespit çalışmalarına bizi katmadı

İMO İzmir: Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hasar tespit çalışmalarına bizi katmadı

İMO İzmir: Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hasar tespit çalışmalarına bizi katmadı

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin hasar tespit çalışmalarına katılma talebini reddetti.

Konuyla ilgili ‘zorunlu’ bir açıklama yapan İMO İzmir Şubesi, “Odamız konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile depremin ilk saatlerinden itibaren sürekli irtibat halinde sürecin içerisinde olmaya çalışmış ve hasar tespit çalışmalarında yer almak için, gerekli eğitimi almış deneyimli meslektaşlarımızın bilgilerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirmiştir. Ancak bugün sabah saatlerinde tarafımıza ulaşan bilgide, “Diğer illerden kalabalık bir ekibin katılım sağladığı ve Odamızla ilgili organizasyon yapılamayacağı” söylenmiştir. Buna rağmen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına giden meslektaşlarımızın bireysel olarak ekiplere dahil olabilecekleri söylenmiştir,” ifadelerini kullandı.

Şubeye binaları ile ilgili hasar tespiti yapılması konusunda vatandaşlardan çok sayıda talep geldiğini belirten İMO, “Meslek Odamızın hasar tespiti konusunda sertifikası bulunan, hasar tespiti için hazır bekleyen 26 ayrı ekibinin ve deneyimli meslektaşımızın sürecin dışına itilmesini kabul etmiyoruz. Yapılan bu yanlış davranıştan bir an önce dönülmesini, tüm bilgi ve birikimimiz ile beraber dayanışmanın ve birlikte çalışmanın çok önemli olduğu bu günlerde deneyimli ekiplerimiz ile hasar tespit çalışmalarına destek vermeye hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz,” açıklamasında bulundu.

Author: Demet Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir