Huawei P20 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P20 Pro Özellikleri ve Fiyatı

28 Ağustos 2019 0 Yazar: admin

Çin menşeli olan Huawei, son dönemlerde farklı modeller ile birlikte müşterilerinin karşısına geçiyor. 2018 yapımı olan Huawei P20 Pro, özellikle kamera açısından oldukça dikkat çekici özelliklere sahip. 3 arka ve 1 ön kamera olmak üzere toplamda 4 kameraya sahip olan modelin, 40, 20 ve 8MP olması ise pek çok kullanıcının tercih edebileceği ürün arasında yer almasını sağlıyor. Gelin modelin detaylı incelemesine birlikte bakalım.

İlk olarak modelin ekran boyutuna baktığımızda 6.1 inç büyüklüğü ile karşımıza çıkmakta. Boyutunun pek çok modele göre daha küçük olmasından dolayı tek el ile kullanımda da büyük kolaylık sağlamada. Yan çerçevenin oval bir şekilde gelmesi aynı zamanda metal bir malzemenin kullanılmasından dolayı, hafif bir şekilde kaymalara da sebebiyet vermekte. Kullanılan bu malzemenin çizilmelere karşı duyarlı olduğunu da söylemek gerekmektedir. Kasa bölümünde ise metal görünümlü cam kullanılmış.

Huawei P20 Pro özellikleri konusuna bakıldığında en çok dikkati çeken diğer bir özellik ise yüz tanıma sistemine sahip olması. Işık olmadığında da yüz tanıma programından yararlanmak mümkün olabilmektedir. Çentik konusunda ise kişisel bir ayar ile çentiğin boyutunun ayarlanması da olanaklı hale gelmiştir. Modelin pil ömrüne bakıldığında ise Huawei’nin Super Şarj teknolojine sahip bir marka olduğu görülür. Yine modelin kendi adaptörü ile birlikte kullanılması sayesinde, gayet hızlı bir şekilde şarj elde etmek de mümkün hale getirilmiş. 4000 mAh batarya bu modele konumlandırılmış durumda. Modelin olumsuz bir özelliği ise, yalnızca kendi adaptörü ile hızlı şarj elde etmesi. Farklı modelde bir adaptör ile istenilen sonucu almak mümkün olmayacaktır.

Huawei P20 Pro kamera özellikleri

Aslında modelin en çok merak edilen konularından birisi olmaktadır. Arka kamera özelliklerinin oldukça iyi durumda olduğunu söylemek mümkün olmasına rağmen, ön kamerasında aynı durum söz konusu olmayacaktır. Video kayıt çözünürlüğü ise 3840X 2160 2160p Ultra HD 4K özelliği yer almakta.

Huawei P20 Pro donanım özellikleri

Yine merak edilen diğer bölümlerden birisi ise Huawei P20 Pro donanım özellikleri olmakta. Donanım özellikleri açısından incelendiğinde ise modelin 8 çekirdekli olduğu görülüyor. 10 nm işlemci teknolojisi ile oluşturulmuş olan bu modelin UFS 2.1 dahili depolama türü yer almaktadır. 6Gb Ram kapasitesi olan modelin dahili hafızası da 128 GB olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde piyasada yer alan pek çok modelde olduğu gibi bu modelin de suya dayanıklı olma özelliği kullanıcıları cezbedecek türden.

Huawei P20 Pro 128 GB Fiyatı

4.799,00 TL ile 6.449,00 TL arasında değişmektedir.