Honor 8S Özellikleri ve Fiyatı

Honor 8S Özellikleri ve Fiyatı

25 Ağustos 2019 0 Yazar: admin

Son çıkan modelleri içerisinde yer alan Honor 8S özellikleri açısından incelendiğinde özellikle ilk dikkat edilmesi gereken ayrıntının damla çentik ile tasarlanmış olması. Çentiğin kısa bir şekilde tutulması sayesinde, ekran görüntüsünün daha derin bir şekilde yansıtılması da mümkün hale gelmiş. Aynı zamanda modelin ekran boyutunun 5.71 inç olduğu da görülüyor. IPS LCD ekran teknolojisi ile tasarlanmış olan telefonun batarya özelliklerine gelin birlikte bakalım

Honor 8S pil özellikleri açısından pek çok modelden daha aşağıda bir performans sergilemekte. Batarya kapasitesinin 3020 mAh tutulması, son dönemlerde daha yüksek batarya kapasitesi ile üretilmiş telefonlardan olumsuz özellik taşımasına da sebep olmuş durumda. Yine son model akıllı telefonlarda kullanılmayan batarya değişimi bu modele de eklenmemiş.

Modelin diğer özellikleri arasında yer alan Ram boyutu da düşük tutulmuş. 2GB rama sahip olan modelin 32 GB dahili hafıza ayrıcalığı bulunmakta. Aynı zamanda Honor 8S kamera özellikleri de merak edilen diğer ayrıntılar arasında yer alıyor. Modelin tek arka kamerası bulunmakta. 13 MP olan arka kamerasının maksimum çözünürlüğü ise 4208X 3120 pixel olarak ayarlanmış. Video çözünürlüğü ise 1920X 1080 pixeldir. Honor 8S modelinde ön kamera 5 MP özelliğinde. Arka ve ön kamerada bu model için portre ayrıcalığı bulunmamaktadır.

Honor 8S boyut açısından da dengeli bir şekilde üretilmiş. 147.13 mm yüksekliğinde ve 70.78 mm genişliğinde olan modelin 8.45 mm kalınlığı bulunmakta. Ölçülerini genel olarak incelediğimizde ise tek elle kullanım için rahat olacağını söylemek mümkün. Ayrıca batarya ile birlikte yaklaşık olarak 146 gram ağırlığında. Bataryanın yüksek olmaması da yine modelin hafif olmasına imkan sağlamış durumda.

Honor 8S işlemci de 2 GHz hız ile sınırlandırılmış. 4 çekirdekli olan telefonun fiyat açısından değerlendirmesi yapıldığında, ortalama bir model olduğu söylenebilecektir. Telefonu oyun amaçlı kullanmak isteyen kişiler için düşük ve telefonu yormayan oyunlar kullanmaları tavsiye edilmekte. Telefon için yorucu olan oyunların oynanması ile telefon daha düşük bir performans sergilemektedir. Ayrıca modelin farklı renk seçeneklerine de sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Honor 8S Fiyatı

32 GB 1.399 TL – 1.599 TL arasında değişmektedir.