Global Kripto Para Borsası Bittrex; Monero, Dash, Zcash ve Grin’i Liste Dışı Bırakacak

Global Kripto Para Borsası Bittrex; Monero, Dash, Zcash ve Grin'i Liste Dışı Bırakacak

Kripto para piyasalarındaki hareketlilik Bitcoin öncülüğünde devam ederken, alternatif kripto para birimleri konusunda tartışmalar da devam ediyor. Dünyanın önde gelen kripto para alım-satım platformlarından olan Bittrex ise dört önemli birim hakkında aldığı radikal kararı bugün müşterilerine bildirdi.

Bittrex Global, kullanıcılarına ilettiği e-postada Monero, Dash, Zcash, Grin kripto para birimleri için tüm işlemlerin 16 Ocak 2021 TSİ gece 02.00’da durdurulacağını belirtti. Bitrexx kullanıcıları belirtilen tarih ve saatin ardından açıklanan kripto para birimleri alım-satım işlemleri yapamayacaklar.

bittrex

Bittrex kullanıcıları Monero, Dash, Zcash, Grin kripto paraları üzerinden aşağıdaki işlemleri yapamayacaklar:

Dash: BTC-DASH, ETH-DASH, USDT-DASH, USD-DASH Grin: BTC-GRIN, USDT-GRIN Monero: BTC-XMR, ETH-XMR, USDT-XMR Zcash: BTC-ZEC, ETH-ZEC, USDT-ZEC, USD-ZEC

Eğer Bittrex kullanıcısı olup yukarıdaki birimlerde işlem yapıyorsanız, kripto paralarınızı farklı bir platformun cüzdanına ya da sğuk cüzdanınıza taşımanız, işlemlere oradan devam etmeniz gerekiyor. Eğer Bittrex kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bahsi geçen dört kripto para birimini diğer kripto paralara dönüştürerek işlem yapmaya devam edebilirsiniz.

Bittrex’in bu kararı müşterilerine bildirdiği 1 Ocak 2021 tarihi saat 21.00’da Monero 158 dolar birim fiyatı ile 2,8 milyar dolar piyasa değerine sahipti. Aynı saatte Dash 97 dolar birim fiyatta olurken piyasa değeri ise 962 milyon dolar seviyesindeydi. Zcash 62 dolardan işlem görürken 687 bin dolar piyasa değerine, Grin 0,3 dolar birim fiyatı ile 21 bin dolar piyasa değerine sahipti.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir