Getir Yatırımcı Buldu

Getir Yatırımcı Buldu

Getir, kendini büyütmede geniş fonlar buluyor. Beş buçuk yıl önce kurulan hızlı teslimat şirketi Getir, değerini 850 milyon dolar olarak belirledi. 

Getir’in, yerli ve yabancı fonlardan oluşan yatırımcılardan 100 milyon doların üzerinde yatırım almak için görüşmeler yürüttüğü Ocak başında Reuters’ın yaptığı haberde yer almıştı. Getir geçen yıl da 38 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. 

Açıklamada Getir’in ikinci yatırım turunu yabancı ve yerli fonlardan sağlanan 128 milyon dolarla tamamladığı belirtilirken, ilk yatırımda yer alan Silikon Vadisi yatırımcılarından Michael Moritz, ikinci turda da Brezilya merkezli Base Partners ile birlikte turun liderliğini yaptı.

Mevcut yerli yatırımcılardan Revo ikinci yatırım turunda da yer alırken, diğer yatırımcılar arasında New York merkezli Tiger Global ve Silikon Vadisi’nden Goodwater Capital, Türkiye’den Fiba ile Esas Holding yer aldı.

Getir’in kurucusu Nazım Salur 2015’te Getir’i kurduklarını söyleyerek, ‘Bugün Türkiye’nin 18 şehrinde 1,500 ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılara ulaştırıyoruz. 128 milyon dolar yatırım aldığımız bu turda, mevcut yatırımcılarımız Getir’in potansiyeline inanarak ek yatırım yaptı ve yeni yatırımcılar aramıza katıldı. Sadece 5.5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerlemeye ulaştık’ dedi.

İLİşKİLİ HABERLER Çinli Telefon Üreticisinden Türkiye'ye 25 Milyon Dolarlık Yatırım

Çinli Telefon Üreticisinden Türkiye’ye 25 Milyon Dolarlık Yatırım

United Airlines Milyar Dolarlık Zarar Etti

United Airlines Milyar Dolarlık Zarar Etti

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir