Galatasaray-Lazio maçına doğru

UEFA Avrupa Ligi E Grubu ilk haftasında yarın Galatasaray‘a konuk olacak Lazio’nun teknik direktör Maurizio Sarri, Fatih Terim‘in takip ettiği teknik adamlardan biri olduğunu söyledi.

Türk Telekom Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarri, “Fatih Terim çok iyi bir izlenim bıraktı Fiorentina’da. Uzun bir süre olmasa da önemli başarılar elde etti. Büyük hocaları okumayı ve takip etmeyi seviyorum. Fatih Terim de takip ettiğim hocalardan biri.” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi’ni önemsediklerini söyleyen Sarri, “Avrupa Ligi güzel bir yer. Lig ise daha uzun süren bir platform. Çok önemli bizim için. Final de oynadım Avrupa’da. Avrupa’da yaşadığımız hisler daha değişik. Bizim için deneme yapacağımız bir yer olmayacak. Biz en iyi kadroyu çıkarmaya ve başarılı olmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Sarri, Vedat Muric’in yarın kadroda olup olmayacağı yönündeki bir soruya, “Oyuncularımın kadroyu basından öğrenmelerini istemiyorum. Vedat iyi çalışıyor, çok çaba sarf ediyor. İlk 11’de oynayıp oynamayacağını ben de bilmiyorum. Yarın herkes kadroyu öğrenecektir.” dedi.

Muric: “Ben bir santraforum ve gol atmak istiyorum”

Basın toplantısına katılan Laziolu futbolcu Vedat Muric ise şunları kaydetti:

“Bu güzel şehre dönmek çok güzel. Ben bir santraforum ve gol atmak istiyorum. Hedefim de gol atmak. Umarım yarın gol atarım ve uzun vadede de hedefime ulaşırım. İlk sene şanssız başladım lige. Pandemiden dolayı hastalandım. İtalya Ligi’nin zorluğu nedeniyle biraz zorlandım. 4-5 senedir beraber çalışan bir gruba entegre olmak zordu. Çok çalışıyorum. Hocam bana güvenir ve kadroya alırsa ben de oyunumu göstermeye hazırım.”

Milli Takımımızın başında hangi teknik adamı görmek istersiniz?

— Haberler.com (@Haberler) September 13, 2021 AA / Mücahit Hüseyin Eroğul – Spor Haberleri Fatih Terim'den Marcao sürprizi: En ağır cezaları aldı, Lazio maçında oynatabilirim

Fatih Terim’den Marcao sürprizi: En ağır cezaları aldı, Lazio maçında oynatabilirim

Karagümrük kalecisi Viviano, Fatih Terim'i duygulandırdı: Böyle iltifatlar kupadan daha anlamlı

Karagümrük kalecisi Viviano, Fatih Terim’i duygulandırdı: Böyle iltifatlar kupadan daha anlamlı

Halil'in babası Muzaffer Dervişoğlu'ndan itiraf: Oğlumun Galatasaray'a gitmesi için kavga ettik

Halil’in babası Muzaffer Dervişoğlu’ndan itiraf: Oğlumun Galatasaray’a gitmesi için kavga ettik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir