Evde Kalanların Kaliteli Vakit Geçirebileceği 10 Mobil Uygulama

Evde Kalanların Kaliteli Vakit Geçirebileceği 10 Mobil Uygulama

Korona virüsü ülkemizde de resmen görüldüğünden beri her türlü önlemi almamız için uzmanlar bas bas bağırıyor. Tabii ki bu tarz bir salgın durumunda alınabilecek en iyi önlem kendinizi karantinaya almanızdır. Buna teşvik için bazı büyük şirketler bile çalışanlarına evden çalışmalarını veya ücretli izin yapmalarını sağlıyor. (Biz de Webtekno olarak ofis yerine evden çalışanlar tarafındayız.)

Evde kendinizi karantinaya almak, belli bir süre sonra can sıkıntısına sebep olabiliyor. Oyun oynamak veya film/dizi izlemek gibi eğlence kaynakları da bir süre sonra bayma noktasına geliyor. Bu noktada kendinizi geliştirebileceğiniz faydalı şeyler yapmak daha güzel olabilir. Biz de bu listemizde sizler için evde kaldığınız süre boyunca faydalı vakit geçirebileceğiniz 10 mobil uygulamayı sıraladık.

Karantina Döneminde Faydalı Vakit Geçirebileceğiniz 10 Mobil Uygulama

Ablo Words of Wonders Busuu Duolingo TED Milyoner Ev Egzersizleri – Ekipmansız Hızlı Beyin Voscreen Storytel: Sesli kitaplar

Ablo

ablo indir

Geliştiricisi: MassiveMedia Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 39 MB İndirme sayısı: 5.000.000+

Ablo, dünyanın dört bir yanından farklı insanlarla bağlantı kurup birebir sohbet edebileceğiniz bir sohbet uygulamasıdır. Karşı tarafın yazdıklarını Türkçe olarak okuyabilir, cevabınızı Türkçe olarak yazıp çevirerek gönderebilirsiniz. Hatta Ablo’da görüntülü aramaları da canlı olarak çevirebiliyorsunuz.

Ablo indir:

Ablo: Yeni insanlarla tanış ve dünyayı keşfetİNDİR AbloİNDİR

Words of Wonders

Geliştiricisi: Fugo Games Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 127 MB İndirme sayısı: 50.000.000+

Words of Wonders, bir kelime bulmaca oyunu. Ancak kelime bulma eyleminden çok daha fazlasını barındırıyor. Her farklı bölümde dünyanın farklı bir bölgesine seyahat ediyorsunuz ve bölümü bitirdiğinizde o bölge ile ilgili ilginç bir bilgi öğreniyorsunuz. Oyunda bulamadığınız kelimeler için joker kullanabiliyorsunuz ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu jokerler jeton ile kullanılıyor ve jetonlar para ile satılıyor. Tabii oynayarak da kazanabiliyorsunuz ancak bu süreç zaman alıyor.

Words of Wonders indir:

Words Of WondersİNDİR Words Of WondersİNDİR

Busuu

Geliştiricisi: Busuu Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı: 10.000.000+

Busuu, günde sadece 10 dakika pratik yaparak 12 farklı dilden birini öğrenmenize yarayan bir mobil uygulama. Bu 12 diller ise şöyle: İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Japonca, Portekizce, İtalyanca, Rusça, Çince, Arapça, Türkçe ve Lehçe. Hatta bu dilleri turistik veya iş amacıyla bile çalışmanız mümkün oluyor.

Busuu indir:

busuuİNDİR busuuİNDİR

Duolingo

duolingo

Geliştiricisi: Duolingo Puanı: 4,7 yıldız Boyutu: 12 MB İndirme sayısı: 100.000.000+

Duolingo da farklı diller öğrenebileceğiniz başka bir uygulama. Özellikle 4,7 puanıyla dikkat çeken Duolingo uygulamasında başta İngilizce olmak üzere İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve birçok dili planlanmış dersler halinde işleyerek öğrenebiliyorsunuz. Tabii ki öğrenmek kolay bir süreç değil ancak dikkatinizi verip uğraşırsanız gerçekten size fayda sağlayacaktır.

Duolingo indir:

DuolingoİNDİR DuolingoİNDİR

TED

ted talks

Geliştiricisi: TED Conferences LLC Puanı: 4,7 yıldız Boyutu: 18 MB İndirme sayısı: 10.000.000+

Eğitim kategorisinde yer alan TED mobil uygulaması için ‘konferansların Netflix’i’ diyebiliriz. Uygulamada bütün TED konuşmalarını veya konferansını Türkçe altyazılı bir biçimde izleyebilirsiniz. Aynı Netflix’teki gibi konuşmaları telefonunuza indirip çevrimdışı bir şekilde izlemeniz de mümkün. Bunların dışında uygulamada çeşitli kategorilerde podcast’ler de bulunmakta.

TED indir:

TED TalksİNDİR TED TalksİNDİR

Milyoner

Geliştiricisi: Submarine Apps Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 24 MB İndirme sayısı: 1.000.000+

Milyoner uygulaması, uzun yıllardır televizyonlarda gördüğümüz ‘Kim 500.000/1.000.000 Milyon İster?’ yarışması formatının birebir telefona uyarlanmış hali. Bu oyunda vakit geçirdikçe genel kültürünüzü fazlasıyla geliştirebilir ve aynı zamanda eğlenebilirsiniz. Kesinlikle vakit kaybı olmayacaktır zira birçok bilgi ediniyorsunuz.

Milyoner indir:

MilyonerİNDİR

Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Geliştiricisi: Leap Fitness Group Puanı: 4,8 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı:

Ev Egzersizleri mobil uygulaması, tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinleri sunar. Günde sadece birkaç dakikada, evde kas yapabilir ve zinde kalabilirsiniz. Üstelik bir ekipmana da gerek kalmıyor zira uygulamadaki egzersizlerin tamamı kendi vücut ağırlığınız ile yaptığınız egzersizler. Spora başlamadan önce ısınmayı ve gerinme rutinlerinizi yapmayı unutmayın 🙂

Ev Egzersizleri – Ekipmansız indir:

Ev Egzersizleri – EkipmansızİNDİR Ev Egzersizleri – EkipmansızİNDİR

Hızlı Beyin

Geliştiricisi: Andrei & Aleksandr Krupiankou Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 7,7 MB İndirme sayısı: 5.000.000+

Hızlı Beyin uygulaması, içerisinde çeşitli beyin egzersizleri bulunduran bir zeka oyunudur. Uygulamanın içerisinde matematiksel oyun, bulmaca, 2048 oyunu, tren konsantrasyonu, IQ testi, akıllı ve hızlı düşünme egzersizleri ve tepki hızı arttırıcı egzersizler bulunuyor. Özellikle çocuklarınız için oldukça faydalı bir uygulama.

Hızlı Beyin indir:

Hızlı BeyinİNDİR

Voscreen

Geliştiricisi: Voscreen Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 4,9 MB İndirme sayısı: 1.000.000+

Voscreen uygulaması, diğer dil öğrenme uygulamalarından biraz farklı bir teknik kullanıyor. Ücretsiz bir şekilde indirip kullanabileceğiniz mobil uygulamada filmleri, müzik kliplerini, belgeselleri veya çizgi filmleri kısa videolar halinde izleyerek İngilizce öğreniyorsunuz. Bir dili öğrenirken en büyük gerekliliğin o dili ana dili olarak konuşan kişilerden duymak olduğunu göz önüne alırsak, Voscreen de boş zamanınız için oldukça faydalı bir uygulama.

Voscreen indir:

VoscreenİNDİR VoscreenİNDİR

Storytel: Sesli kitaplar

Storytel

Geliştiricisi: Storytel Sweden AB Puanı: 4,2 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı: 10.000.000+

Storytel, belki de bu listedeki en faydalı uygulama diyebiliriz. Storytel bir sesli kitap uygulaması. Uygulamada binlerce kitabı gerek ünlü sanatçılar gerek profesyonel seslendirmeciler gerekse bilim insanları tarafından seslendirilmiş bir biçimde dinlemeniz mümkün. Uygulamada sınırsız olarak kitap dinleyebilmek veya indirip çevrimdışı olarak dinlemek için aynı Spotify veya Netflix gibi abone olmanız gerekiyor.

StorytelİNDİR: Sesli kitaplar indir:

StorytelİNDİR

Böylelikle bir Webtekno listesinin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi birçok faydalı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi/önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın 🙂

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir