Emre Sakçı’dan bir Avrupa rekoru daha

Emre Sakçı’dan bir Avrupa rekoru daha

Milli yüzücü Emre Sakçı, 50 metre kurbağalamada kendisine ait  Avrupa kısa kulvar rekorunu kırdı. Sakçı yarışın sonunda, İzmir’deki depremde hayatını kaybeden yurttaşları anmak ve depremzedelere desteğini göstermek için göğsüne yazdığı İzmir yazısının üzerinde kalp işareti yaptı.

Emre Sakçı’dan bir Avrupa rekoru daha

Milli yüzücü Emre Sakçı, 50 metre kurbağalamada kendisine ait Avrupa kısa kulvar rekorunu kırdı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yapışan açıklamada, “Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden International Swimming League’de mücadele eden Fenerbahçeli rekortmen yüzücü Emre Sakçı, 50 metre kurbağalama kısa kulvarda 25:29’luk derecesi ile yarışını lider tamamlarken geçen hafta kırdığı Avrupa Büyükler rekorunu geliştirdi” denildi.

“Bu derecesiyle, 25:25 olan Dünya rekoruna 4 salisesi kalan Emre Sakçı, 26 Ekim Pazartesi günü 25.50’lik derecesiyle 50 metre kurbağalama kısa kulvar Avrupa Büyükler rekorunu kırmıştı” denilen açıklamada, “Emre Sakçı, ayrıca, bu sonuçla 50 metre kurbağalama kısa kulvarda dünyanın en iyi 2. derecesini elde ederken, bu klasmanda en hızlı 2. yüzücü unvanını da kazandı” ifadeleri kullanıldı.

İZMİR’E DESTEK

Emre Sakçı yarışın sonunda, İzmir’deki depremde hayatını kaybeden yurttaşları anmak ve depremzedelere desteğini göstermek için göğsüne yazdığı İzmir yazısının üzerinde kalp işareti yaptı.

Author: Demet Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir