Elon Musk’ın Bitcoin Hamlesi Piyasaları Nasıl Hareketlendirdi?

Elon Musk'ın Bitcoin Hamlesi Piyasaları Nasıl Hareketlendirdi?

Mars projeleri ile gündemden düşmeyen ve dünyanın en zengin ismi Elon Musk, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla kripto para biriminin yüzde 15 değer kazanmasına sebep oldu. 

Twitter’da milyonlarca takipçiye sahip olan ve sıra dışı paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen Elon Musk, son olarak WhatsApp’ı silen kullanıcılar için Signal paylaşımı yapmıştı. Ancak bir yanlış anlaşılma sonucu bu ismi taşıyan başka bir işletmenin hissesi katlanmış ve değer kazanmıştı.

ELON MUSK’IN BITCOIN HAMLESİ!

Elon Musk, bu sefer de Bitcoin’i desteklediğini sosyal medya üzerinden duyurdu. Paylaşımlarıyla piyasaları da hareketlendiren Musk, son yıllarda sıkça tartışılan konu olan ‘bitcoin’ ile ilgili sürpriz bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım öncesinde 32 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, Musk’ın hamlesi ile birlikte 37 bin doların üzerini gördü.

200 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Musk, bir başka kripto para birimi Dogecoin’de de dün attığı tweet sayesinde yüzde 812’lik değer kazancına sebep olmuştu.

MUSK’IN TWEETLERİ PİYASALARI SALLIYOR!

Tesla hisselerindeki olağanüstü yükseliş sayesinde dünyanın en zengin insanları sıralamasında ilk sıraya yerleşen Musk’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar, kendi şirketinin hisseleri dahil finans piyasasındaki birçok üründe sert dalgalanmalar oluşturuyor.

İLİşKİLİ HABERLER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elon Musk Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk Açıklaması!

İLİşKİLİ GALERİLER Kanye West: Başkan Adayı Olmam Elon Musk'ın Tavsiyesi

Kanye West: Başkan Adayı Olmam Elon Musk’ın Tavsiyesi

Elon Musk'ın Hayatı Dizi Oluyor

Elon Musk’ın Hayatı Dizi Oluyor

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir