Dogecoin Yükselecek mi?

Dogecoin Yükselecek mi?

Son dönemlerin en çok gündeme gelen kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin’de yükseliş sürüyor. Peki Dogecoin nedir? Daha da yükselir mi?

DOGECOIN NEDİR?

Diğer para birimlerine göre daha farklı olan Dogecoin, 2013’te parodi olarak yaratılmış bir para birimidir. Üzerinde maskot olarak Japon shiba inu köpeğinin yer aldığı Dogecoin, 2010 senesinde ortaya çıkan bir internet esprisine gönderme yapıyor.

DOGECOIN NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Dogecoin’in nasıl ortaya çıktığı merak ediliyor. Adobe’tan bir ürün grup yöneticisi Jackson Palmer ile IBM’den yazılım mühendisi Billy Markus, Dogecoin’in üzerinde çok da fazla düşünmeden yarattıklarını belirtiyor.

Palmer konuyla ilgili, ‘Bir akşam iş çıkışı bira içiyordum, boş vaktim de çoktu. Oturdum ve Dogecoin.com’u satın aldım’ diyor. Ardından Markus devreye giriyor ve Dogecoin.com adresi üzerinden bir kripto para geliştiriyorlar. Para birimi adını Japon şiba inu türü köpeğinden yola çıkarak hazırlanan bir internet fenomeninden alıyor.

KURUCUSU DA DOGECOIN HAKKINDA ENDİŞELİ

Dogecoin’de yaşanan yükseliş, para biriminin kurucularından olan ancak 2015’te ayrılan Jackson Palmer’ı da endişelendiriyor. Palmer, ‘geliştirici ekibine yazılımı stabil ve güvenli tutma konusunda inancım yüksek ancak üzerinde köpek resmi bulunan ve 2 yıldır tek bir yazılım güncellemesi yayınlamayan bir paranın 1 milyar doların üzerinde piyasa değerine ulaşması kripto paralardaki boşluğun seviyesi hakkında çok şey anlatıyor’ açıklamalarında bulundu.

1 DOGECOIN KAÇ TL?

1 Dogecoin (DOGE) = 0,50843194047367 Türk Lirası değerindedir.

DOGECOIN NASIL ALINIR?

Dogecoin almak isteyenler Paribu ya da Koinim gibi yerli kripto para borsalarında yer almalıdır. Bu parayı kullananların çoğu Paribu üzerinden işlem gerçekleştiriyor.

İLİşKİLİ HABERLER Kripto Para: Bitcoin

Kripto Para: Bitcoin

Facebook Kripto Parasının Adı Diem Oldu

Facebook Kripto Parasının Adı Diem Oldu

Kripto Para Ethereum Neden Düşüyor?

Kripto Para Ethereum Neden Düşüyor?

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir