DJI’ın Yeni Drone’u Mavic 2 Enterprise Advanced Tanıtıldı

DJI’ın Yeni Drone’u Mavic 2 Enterprise Advanced Tanıtıldı

Çin merkezli teknoloji şirketi DJI, Enterprise serisi adı altında operasyon amaçlı kullanılmak üzere drone modelleri tasarlıyordu. Şirket, seriye Mavic 2 Enterprise Advanced adında yepyeni bir model daha ekledi. Drone, sahip olduğu kapsamlı özellikler sayesinde zorlu koşullara kolayca uyum sağlayacak bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. 

32x dijital zoom ve yüksek çözünürlüklü termal ve görsel kameralara sahip olan yeni Mavic 2 Enterprise Advanced, sahip olduğu RTX modülü ile son derece tutarlı bir şekilde havada kalma özelliğine sahip. Dilerseniz yeni Mavic 2 model drone hakkındaki detaylara daha yakından göz atalım.

Kamera

DJI mavic 2 enterprise advanced termal kamera

Termal kamera Çözünürlük: 640×512 Kare hızı: 30 Hz Yakınlaştırma: 16x Sıcaklık ölçü değişkenliği: 2°C

Görsel kamera

MP: 48 MP  CMOS Sensör: 1/2” Zoom: 32x Kayıpsız zoom: 4x

Mavic 2 Enterprise Advanced, hem termal hem de görsel olmak üzere iki farklı kameraya sahip. Drone aracılığıyla aktarılan görüntüde, hızlı bir şekilde termalden görsel kameraya geçiş sağlanabiliyor. Termal kameranın ilettiği sıcaklık, 2 derece değişkenlik gösterebiliyor. 

Görsel kamera, sensörlerin transistör aracılığıyla oluşturulduğu CMOS adlı bir sensör yapısına sahip. Genellikle telefon ve tablet gibi daha kompakt cihazlarda kullanılan CMOS, drone’larda düşük güç tüketimi sağlıyor.

Batarya

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced

Batarya türü: LiPo Batarya kapasitesi: 3850 mAh Şarj dolum süresi: 90 dakika

Mavic 2 Enterprise Advanced model Drone’un sahip olduğu bataryalar hem manuel hem de otomatik soğutma sistemine sahip. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi zorlu koşullar için tasarlanmış bu Drone’un bataryası, yüksek ısılarda ve düşük sıcaklıklarla kendini koruyabiliyor. 

Sensör

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced sensörleri

M2EA drone, olası bir çarpışma durumunu engellemek ve çevresindeki nesneleri algılayabilmek için çok yönlü sensör sistemine sahip. Zorlu hava koşullarında 20, normal bir durumda ise 40 metreye kadar tarama yapılabiliyor. Drone’un hızı saatte 44 kilometreyi geçtiği zaman ise bu tarama mesafesi kısalıyor.  

Ağırlık

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced Drone

Aksesuarlarla birlikte: 1100g Aksesuarsız: 909g

Drone, hafif olduğundan dolayı kalkış ve iniş sırasında son derece hızlı bir performans sergiliyor. Hem hızlı hem de kolay taşınabilir olması, acil durumlarda kolaylık sağlıyor. 

Uçuş süresi 

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced Drone

Saatte 40 kilometre hızda rüzgarsız alanda: 31 dakika  RTK modüllü: 28 dakika  İşaret ışığı açıkken: 29 dakika  İşaret ışığı kapalıyken: 30 dakika Flaş açıkken: 24 dakika Flaş kapalıyken: 28 dakika Hoparlör açıkken: 27 dakika  Hoparlör kapalıyken: 28 dakika

Mavic 2 Enterprise Advanced’ın sahip olduğu uçuş süresi, RTK modülünün takılı olup olmadığına, bazı özelliklerin kullanımına ve rüzgar hızına göre değişkenlik gösterebiliyor. 1,5 saatte tamamen şarj edilebilen bu cihazın en az 26 – 27 dakika uçuş kapasitesi bulunuyor. 

Tutarlı konumlandırma

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced RTK modül

Mavic 2 Enterprise Advanced, sahip olduğu RTK modülü sayesinde santimetre bazında doğruluk sağlıyor. Drone, havadayken engellerin bolca bulunduğu alanlarda bile kullanıcısının konumlandırmasına tutarlı bir şekilde karşılık vererek olası çarpışmaları minimuma indiriyor. 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir