Çakıcı’dan açıklama: Recep Gürkan’ı övdü, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

Çakıcı’dan açıklama: Recep Gürkan’ı övdü, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la yaptığı görüşmenin ardından başlayan tartışmalara ilişkin açıklamada bulunarak, “Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Atlıhan’ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı” dedi. Çakıcı, Gürkan’ı savunduğu açıklamasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Çakıcı’dan açıklama: Recep Gürkan’ı övdü, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

Yakın zaman önce AKP-MHP iktidarının affıyla cezaevinden çıkan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la yaptığı görüşmenin ardından başlayan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

haberalp.com adlı sitede yer alan açıklamaya göre Çakıcı, Recep Gürkan’la daha önce de görüştüğünü aktardı. Gürkan’la telefonda ve Saros Körfezi’nde yakın arkadaşı olan Mustafa Atlıhan’ın tatil köyünde buluştuklarını ifade eden Çakıcı, uzun saatler süren konuşmalarında devlet ile alakalı konularda hiçbir fikir ayrılığına düşmediklerini belirtti. Çakıcı şu ifadeleri kullandı:

‘HİÇBİR ÇELİŞKİ YAŞAMADIK’

“Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP genel başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar, bunu kamuoyuna açıklıkla ve yürekleri varsa ve tavır koyuyor ise işte o zaman ancak Atatürk’ü ağızlarına alabilirler. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Atlıhan’ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı. Vatan sevgisinin ne anlama geldiğini, atalarının balkanlarda yaşadıkları soykırımına uğrayan Balkan Türklerinin anavatanın Trakya bölgesi ile her zerresi bütünleşmiştir. Trakyalılar devletin bütünlüğüne, dinine, resmi diline, bayrağına, ezanına, ülkemizi esaretten kurtaran kadronun lideri Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden bağlıdır ve bu ilkeler her Trakyalının vaz geçilmezidir.”

KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ

Recep Gürkan’a övgülerde bulunan Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ise hakaretamiz sözler sarf etti. Kılıçdaroğlu için “sözde Atatürkçü” diyen suç örgütü lideri Çakıcı, “Kemal Kılıçdaroğlu gibi düşünenler Atatürkçülük adı altında CHP’nin içini boşaltarak Gazi Mustafa Kemal’e ihanet içindedirler. Eğer kalbi Atatürkçü olsalar PKK’nın siyasi kanadı HDP ile ortak seçime girmezlerdi, aynı yanlışı milliyetçiyim diyen bir Hanımefendi de [Meral Akşener’i kast ediyor] yapmıştır” dedi.

“Türkiye eski Türkiye değil” sözleriyle mevcut iktidar blokuna da selam gönderen Çakıcı, sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, dünya Türklerinin yaşayan son efsanevi lideri Sayın Devlet Bahçeliye ve tüm kamuoyuna Saygılarımı arz ederim.”

CHP İNCELEME BAŞLATMIŞTI

CHP, tescilli organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hakkında inceleme başlatmıştı.

Çok sayıda CHP, görüşme nedeniyle tepki göstermiş, bu tepkiler partinin genel merkezine de yansımıştı. Bazı genel merkez yöneticileri, Gürkan’ı arayarak bilgi alırken, ziyaretten duydukları rahatsızlığı da iletmişlerdi.

Olayla ilgili inceleme başlatan CHP yönetiminin disiplin süreci dahil bütün seçenekleri değerlendirdiği kaydedilmişti.

Author: Demet Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir