Bahçeli’den deprem değerlendirmesi: CHP’nin oyunu bozuldu

MHP lideri Bahçeli, MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “İzmir’de 1989 yılından bugüne kadar 1 dönem haricinde yerel yönetim sorumluluğu üstlenmiş CHP’nin suçlu araması kifayetsizlik örneğidir. Bunların kalpleri kararmıştır” dedi.

Bahçeli'den deprem değerlendirmesi: CHP'nin oyunu bozuldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısı sonrası konuştu.

İzmir depremini değerlendiren Bahçeli, “Partimizi suçlayan, hükümeti töhmet altına sokan omurgasız CHP’nin oyunu temelden bozulmuştur. İzmir’de enkaz altında kalan CHP’nin belediyecilik anlayışıdır,” dedi.

ABD seçimleriyle ilgili de konuşan Bahçeli, “Biden’dan çok Bidencı olmak, Trump’tan çok Trumpçı olmak sorunludur,” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Türkiye düşmanları ile ilişki halinde bulunan, CHP’nin ve diğer zillet yedeklerinin husumet taktiklerine ne aldanacak ne kanacak vardır. Ülkesini kötülemek için bu kadar iştahlı olan pek az muhalefet partisi acıklı gerçek olarak karşımızdadır. Hiçbir manevi konuda milletimize tercüman olamayan CHP’nin istismar kumpası bozguna uğramıştır. Partimizi suçlayan, hükümeti töhmet altına sokan omurgasız CHP’nin oyunu temelden bozulmuştur. İzmir’de enkaz altında kalan CHP’nin belediyecilik anlayışıdır.

MHP her zaman ve her şart altında milletimizin yanındadır. Sözümüz milletin sözüdür. Küresel ve bölgesel sorunların yaygınlık kazandığı bugünkü dönemde nifak çıkarmak art niyetliliktir. Depremi, salgını, Doğu Akdeniz, AB’den ABD’ye kadar Türkiye’nin milli haklarını hedef alan zalim planları milli birlik şuuruyla benimsemek öncelik olmalıdır.

3 Kasım 2020 tarihinde yapılan ABD seçimlerinin analiz ve yorumunu Türkiye’nin hak ve çıkarları ekseninde yapılmalıdır. Seçilen kişinin politikaları, bölgemize yansımaları milli varlığımıza yönelik etkileri değerlendirilmelidir. ABD Başkanlık seçimleri ülkemizi ve dünyayı etkileme kapasitesi taşımaktadır. Biden’dan çok Bidencı olmak, Trump’tan çok Trumpçı olmak sorunludur.

MHP’nin de dün de bugün de yaptığı budur. Bugünkü MYK toplantımızda ülkemizi ilgilendiren iç ve dış gelişmeler görüşülmüştür. İşleyen kongre takvimimiz paylaşılmış ve MYK üyelerimiz bilgilendirilmiştir. Cumhur İttifakı’nın ruhunu uygun politikalarımızın devamlılığına vurgu yapılmıştır. Hedefimiz istiklal için birlik, hedefimiz istikbal için birliktir. Türkiye’nin kazanması, fitnenin kaybetmesidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir