Android İçin Chrome’da İndirme Duraklatıldı Hatası Çözümü

Android İçin Chrome’da İndirme Duraklatıldı Hatası Çözümü

3 Mayıs 2020 3 Yazar: admin

Google Chrome Nedir ?

Google Chrome, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir web tarayıcısıdır.Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda tarayıcı görevini yapan Google Chrome uygulaması, alanında en iyi ve hızlı tarayıcılardan biridir. Birçok kullanıcısının tercih ettiği Google Chrome kullanarak arama yapabilir,doküman ve fotoğraflara bakabilir ve dosya indirebilirsiniz.

Android İçin Chrome’da İndirme Duraklatıldı Hatası Çözümü

 

  1. Android cihazınızın hafızasında yer kaldı mı ?

Eğer Android cihazınızın hafızasında indireceğiniz dosya büyüklüğünde yer yoksa , indiremez ve hata verir.Ayarlardan cihazınızda yeterli alan olup olmadığını kontrol edin eğer yoksa ; uygulama,fotoğraf,resim ,müzik ve belge silerek ya da ön bellek temizleyerek yer açabilirsiniz.Yer açtıktan sonra tekrar deneyin.

  1. Android cihazınız tasarruf modunda mı ? Kontrol edin.

Eğer Google Chrome uygulamasını veri tasarruf modu altında sınırlandırdıysanız ne yazık ki indirme yapamaz.Ayarlar > Google Chrome ye gelerek, arka planda veri kulanımını açın ve kısıtlamalar var ise kaldırın.Sonra tekrar deneyiniz.

  1. Android cihazınızı kapatıp yeniden açın .

Teknolojik araçların en mantıksız gibi görünen ama işe yarayan çözümlerden biri budur.Bir diğer çözüm de vurmaktır ama Android cihazlar hassas cihazlardır kibar olalım, kapatıp açmak yeterli.

Kapatıp açmak neden iyi gelir ? Eğer bellek sızıntıları var ise bu sızıntılar düzeltilir,cihaz kapatılınca veriler telefona geri verilir ve toparlanır bu sayede yavaşlık ve donmalar bir nebze azalır. Ve daha verimli çalışırlar

  1. Google Chrome’nin pil kullanımına izin verin ve optimize edin.

Android cihazınızın ayarlar kısmına girin,pile tıklayın ve uygulamaların pil kullanımını görüntüleyin. Uygulamalar arasından Google Chrome’yi bulun ‘’Arka plan etkinliğine izin ver.’’ i seçin. Sonraki adım ise uygulamayı optimize edilmemiş gözüküyorsa ‘’Uygulamayı optimize et’’seçeneğine tıklayınız.Ve yeniden deneyin.

  1. Google Chrome güncel değilse güncelleyin.

Android cihazınızda Google Chrome güncel değilse Google Play Store’den son sürümüne güncelleyin. Yazılımsal hatalar olabilir,eski sürümde kalmak hatalı versiyonu kullanmak demektir. Yeni bir güncelleme bildirimi geldiyse güncellemekten çekinmeyin.Belki indirme hatasıyla ilgili bir güncelleme gelmiştir,sorununuz çözülmüştür.